Operatörlü Forklift Kiralama

Operatörlü Forklift Kiralama

İnsan gücünün üzerindeki ağırlıkları taşımak ve bu ağırlıktaki ürünleri istiflemek amacıyla kullanılan forkliftler, kısa mesafe ürün taşımada sıkça kullanılan araçlardır. Asansörlü forklift ve denge ağırlıklı olarak iki çeşit forklift vardır. Bu araçlar taşıma yapacağı ürüne göre yarım tondan kırk tona kadar yük taşıyabilir. Forklift özel bir iş makinası sayıldığı için özel şoförler tarafından idare edilmektedir. Bu kişilere forklift operatörü denir ve özel bir ehliyetle bu unvana sahip olurlar.

Forklift Operatörü

Forklift kullanma belgesi, özel bir eğitim sonunda MEB tarafından verilir. Forklift ile iş yapan bütün iş yerleri bu aracı kullanma yetki belgesi bulunan bir işçi çalıştırmaktadır. Aracın kullanımı modeline göre değişiklik gösterse de son yıllarda oldukça modern forklift araçları kullanılmaktadır. Bu araçlar 10 kilometre hızın üstüne çıkamaz ve trafikte kullanılmazlar. 

Forklift Kiralama Nedir?

Forklift; en basit haliyle en ağır yükleri bile kolayca taşıyan, kaldıran-indiren bir araçtır. İnsan gücünün az ve yetersiz kaldığı zamanlarda tam bir kurtarıcıdır. Ayrıca zamandan tasarruf konusunda büyük bir yardımcıdır.

Forklift Kullanım Alanları Nerelerdir?

Forklift ile 5-10 kişinin saatlerce uğraşacağı işi, tek kişi daha kısa bir zamanda yapar. Bu nedenle; özellikle sanayi ve hizmet sektörlerinde çokça tercih edilir. Başlıca kullanım yerleri:

  • Limanlarda yük indirme-bindirme işlemleri,
  • Şantiye sahalarında, ağır iş makinaları ve malzemelerin taşınmasında ve
  • Gıda, hırdavat vb. depolarda yaygın olarak kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir